Praha 6 rozdává příspěvky na kroužky

Praha 6 podpoří sport a volný čas dětí, rozjíždí projekt Aktivní město

Radnice připravila pro občany městské části nový projekt Aktivní město Praha 6, v jehož rámci se chystá finančně podpořit aktivní trávení volného času dětí a mládeže z Prahy 6.

Rodiče dětí do 18 let s trvalým pobytem na území městské části budou moci získat příspěvek až 700 Kč na pravidelnou sportovní či volnočasovou činnost. Příspěvek bude možné využít například na snížení poplatků za příspěvky do sportovního oddílu či kurzovné do vybraného kroužku Městská část ne celý projekt vyčlenila 2 miliony Kč.

Celý projekt včetně webových stránek bude spuštěn v pondělí 4. září 2017.

„Aktivní město navazuje na loňský projekt „Šestka táborová“, kdy jsme tímto systémem podpořili letní dětské pobytové akce. Jedná se o nový, moderní a plně transparentní benefitní systém, kdy se rodiče dětí sami rozhodnou, v jakém sportovním klubu nebo na jaký kroužek chtějí příspěvek uplatnit,“ říká radní pro sport a volný čas Libor Bezděk (STAN), který se oblasti volnočasových aktivit dlouhodobě věnuje. „Chápeme to jako motivační podporu rodičů a jejich dětí, našim cílem je snížit rodinám náklady na jejich výdaje za dětské mimoškolní aktivity, chceme také adresně podpořit děti a mládež z Prahy 6 v aktivním trávení volného času“ dodává.

Postup získání příspěvku je jednoduchý a celý probíhá on-line pomocí softwarové aplikace Aktivní město, ve které se bude možné od 4. září registrovat. Po registraci a validaci údajů radnicí bude rodičům vytvořeno on-line konto, na kterém jim budou nabity elektronické body. Příspěvek činí 500 Kč na jedno dítě, pokud se však jedná o kroužek s technickým nebo přírodovědným zaměřením, bude příspěvek činit dokonce 700 Kč. Rodiče si pak sami vyberou z nabídky registrovaných poskytovatelů, jimiž mohou být sportovní kluby a tělovýchovné jednoty, zapsané spolky, obecně prospěšné společnosti nebo i komerční subjekty, které nabízejí pravidelnou sportovní nebo volnočasovou činnost, která probíhá během celého školního roku a místo konání aktivity je na území hlavního města Prahy. Po technické stránce bude projekt jako operátor zajišťovat společnost Up Česká republika, se kterou radnice na přípravě projektu spolupracuje.

„Je to první projekt, který v rámci on-line benefitního systému Aktivní město chceme realizovat. Pokud se systém osvědčí, mohla by ho Praha 6 ho využívat pro podporu i jiných oblastí veřejného života,“ dodává starosta městské části Ondřej Kolář (TOP 09).

 

náhled souboru